بهترین اسکین کر اصفهان میلیا چیست ؟

عارضه میلیا چیست ؟

عارضه میلیا 

عارضه میلیا در واقع جوش های سفید و غیر چرکی زیر پوستی است که ناشی از تجمع کراتین در درون کیست های کوچک زیر پوست می باشد. اندازه این نوع جوشها بین نیم تا ۱ میلیمتر بوده و معمولا این نوع از جوش ها متعدد بوده و در کنار هم تشکیل می شوند.

ضایعات گاهی شبیه دانه های بسیار ریز مرواریدی شکل در کنار هم قرار دارند. این نوع جوش ها هیچ گونه خطری نداشته و اصولا حتی نیاز به درمان جوش زیر پوستی صورت از نوع میلیا نیز نمی باشد و در اکثر موارد درمانها صرفا جنبه زیبایی دارد.
جوش های زیر پوستی سفید (میلیا) در هر دو جنس دیده می شود و بیشتر روی گونه ها و زیر چشم ایجاد می گردد. این نوع از جوش های زیر پوستی ممکن است کاملا به صورت ناگهانی و در عرض مدت بسیار کوتاهی ایجاد شوند.
میلیا دردناک نیست و هیچ ضرری ندارد. اگر میزان زیادی از میلیا بر روی پوست به وجود بیاید افراد نسبت به آن آگاه می‌شوند. فشردن و یا دستکاری میلیا می‌تواند موجب شود تا محدوده آن متورم، کبود و یا عفونی شود زیرا میلیا مانند جوش نمی‌ترکد.

ممکن است متوجه شوید که در ناحیه‌ای خاص از پوست خود دچار میلیای زیادی می‌شوید، این امر بسیار رایج است و بدین معنی نیست که مشکل در حال گسترش بوده و مسری است.

انواع عارضه میلیا 

پنج نوع میلیا اصلی وجود دارد:
١- میلیا نوزادی یا نقاط شیری :که در نوزادان تازه متولد شده یافت می‌شود. احتمال داده می‌شود که علت به وجود آمدن این نوع میلیا توسعه نیافتن کامل غدد عروق است که به آسانی مسدود شده‌اند.
۲- میلیا اولیه :می تواند در کودکان و بزرگسالان رخ دهد. این نوع میلیا ممکن است بدون درمان از بین برود اما در بزرگسالان دوام بیشتری داشته و ممکن است اغلب دائمی باشند.
۳- میلیا ثانویه :این میلیا پس از جراحت و آسیب‌دیدگی رخ می‌دهد. برخی می‌گویند که علت آن آسیبی است که در ناحیه مورد نظر به غدد عروق وارد می‌شود. استفاده از برخی انواع کرم‌ها نیز می‌تواند علت به وجود آمدن آن باشد.
۴- میلیا پلاک :این نوعی نادر از میلیا است که در قسمت متورم و برجسته پوست رشد می‌کند که به آن “پلاک” می‌گویند.
۵- میلیا فورانی چندگانه 


کاهش لک پوستی و میلیا با این نکات کاربردی

مطالب مرتبط

مطالب پر بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error:

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر محمد رضا حاجیان می باشد.