بهترین اسکین کر اصفهان استفاده از تونر چه فوایدی برای پوست دارد ؟

استفاده از تونر چه فوایدی برای پوست دارد ؟

کاربرد تونر چیست؟

تونر ها دو کاربری اصلی برای پوست دارند که در اینجا به آن‌ها اشاره می‌کنیم :

1- متعادل کردن PH پوست

بعد از شستشو، PH پوست بهم می ریزد و معمولا به سمت قلیایی شدن می رود. PH پوست نقش بسیار مهمی در سلامت پوست دارد و متعادل نگه داشتن PH موضوعی است که متأسفانه خیلی از افراد به آن بی توجهی می‌کنند. عواقب عدم تعادل PH پوست در دراز مدت مشخص می شود.

تونرها PH پوست را تنظیم می کنند و چه کمتر و چه بیشتر از حالت نرمال (PH=5.5) باشد ، آن را به حالت نرمال می رسانند. در این حالت پوست آماده برای دریافت مواد مغذی است. در واقع تونرها پوست را برای استفاده از کرمهای مغذی یا آرایش آماده میکنند.

2- تکمیل پاک کردن پوست

اگر بعد از شستشوی پوست با شوینده هایی که نیاز به آبکشی دارند مانند فوم یا ژل یا پن، مقداری تونر بر روی پنبه بریزید و آن را به پوستتان بمالید، ملاحظه می‌کنید که هنوز هم مقداری کثیفی و آلودگی بر روی پنبه دیده می آید. این کثیفی ها همان آلودگی هایی هستند که درون منافذ پوست گیر افتاده اند و با شستشو از بین نمی روند. این نوع آلودگی ها فقط با تونر تمیز میشوند.

تونرها به دلیل آبکی بودنشان، به راحتی وارد منافذ پوست می شوند و چربی های و آلودگی های بدام افتاده یا رنگدانه های ناشی از مصرف کرم های رنگی که به درون منافذ رفته اند را به راحتی بیرون می کشند و پوست را کامل تمیز می کنند. بسیاری از مشکلات پوستی، کدر شدن پوست یا لک های پوست ناشی از عدم تمیز کردن کامل صورت است.

بهترین لیزر موی زاید اصفهان تونر صورتتونر برای پوست های مختلف

افرادی که پوست چرب دارند از تونرهای مخصوص پوست چرب باید استفاده کنند. تونرهای مخصوص پوست چرب، دارای ترکیبات کنترل کننده چربی پوست هستند. معمولا تونر پوست چرب حاوی کمی الکل یا اسید سالیسیلیک می باشد. بنابراین این نوع تونرها نباید برای دورچشم استفاده شود.

افرادی که پوست نرمال تا خشک دارند، از تونرهای مخصوص پوست نرمال و خشک استفاده می کنند. این نوع تونرها معمولا حاوی عصاره گیاهانی است که رطوبت پوست را نیز تامین می کند و ویتامین های مورد نیاز پوست را به آن می رسانند. معمولا این نوع تونرها را میتوان برای دورچشم استفاده کرد ولی باز هم باید حتما به مندرجات روی محصول دقت شود که آیا قابل استفاده برای دورچشم هست یا خیر.

و اما پوست های حساس و مستعد قرمزی، حتما باید از تونرهایی که روی آنها نوشته مخصوص پوستهای حساس استفاده کنند. در این نوع تونرها هیچ نوع ترکیب التهاب زایی وجود ندارد و می توان برای دور چشم هم استفاده کرد.


تونر صورت و نکاتی که نمی دانید …

مطالب مرتبط

مطالب پر بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error:

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر محمد رضا حاجیان می باشد.