انواع لیزر جای جوش و درمان های تکمیل کننده آن

انواع لیزر جای جوش و درمان های تکمیل کننده آن

لیزرهای مرسوم مورد استفاده

انواع لیزرهای معمول مورد استفاده برای لیزر جای جوش لیزر کند و سوز فرکشنال دی اکسید کربن، دای لیزر پالسی، لیزر ندمیوم یگ با طول پالس ۱۰۶۴ نانومتر، لیزر فرکشنال غیر کندو سوز ، لیزر ندمیوم یگ (
Nd:YAG ) Q سوییچ، لیزرهای دی اکسید کربن، لیزر پالسی شدید هستند. لیزرهای کند و سوز لایه های سطح پوست را برمیدارند ، در حالیکه آنها که غیر کند و سوز هستند سطح پوست را حفظ می کنند در حالیکه به لایه های زیر آن نفوذ کرده و بر آن اثر می گذارند.

اینکه کدام نوع لیزر برای کدام نوع پوست مناسب است به تشخیص مستقیم پزشک و متخصص پوست بر می گردد. اما استفاده از ترکیبی از این لیزرها ممعمولا پاسخ بهتری برای بیمار به دنبال خواهد داشت.

در کلینیک لیزر ، پوست و زیبایی دکتر محمدرضا حاجیان می توانید پیشرفته ترین دستگاه های لیزر و حرفه ای ترین متخصصین و کارشناسان را پیدا کنید. 

درمان های جانبی در کنار لیزر جای جوش

در کنار لیزر جای جوش می توان از پرکننده هایی مانند کلاژن ، اسید هیالورونیک (hyaluronic acid) یا حتی تزریق چربی  برای پر کردن جای زخم های به جا مانده از جوش و آکنه استفاده کرد.

البته بسته به نوع ماده پرکننده احتمال هر ماه یک بار نیاز به تجدید دوباره آنها خواهید داشت. البته این پرکننده ها معمولاً جذب بدن شده و اثر سویی روی پوست شما نخواهند داشت.


بیشتر بخوانید : لیزر جای جوش و سالک


روش کارکرد لیزر جای جوش

قبل از آشنایی با نحوه کارکرد این روش درمانی باید به پاسخ منطقی برای این سؤال برسید که آیا استفاده از آن برای شما نیاز می باشد؟ زخم های به جا مانده از جوش های قدیمی از نظر پزشکی هیچ اختلالی در بدن فرد ایجاد نمی کنند و بودن آنها زیانی را متوجه بدن فرد نخواهد کرد. با این حساب تنها دلیل استفاده از روش های درمانی گوناگونی برای برطرف سازی این زخم ها انتخاب شخصی خود فرد جهت کاهش ناراحتی و احساس ناخوشایند نسبت به چهره خود می باشد.

لیزر جای جوش چگونه کار می کند و عملکرد اصلی این روش درمانی چیست؟ ایده اصلی روش درمانی لیزر جای جوش در واقع ایجاد اسکار جدید در پوست به جای اسکار قدیمی است.

البته پوست جدید رشد یکدست تر و یکنواخت تر ی خواهد داشت. در این روش درمانی با استفاده از تابش نور و گرما جای زخم شکل گرفته روی سطح بالایی پوست بیمار از بین می رود و با ریختن پوست قدیمی لایه زیرین نرمتر شده و به این دلیل ظاهر زخم محو تر شده و پوست نیز صاف تر می شود. با جدا شدن بافت های زخم، گرما و نور لیزر سلول های جدید را ترغیب به ساخت پوست جدید و نرم می کنند.

همچنین گرما و نور لیزر باعث کشانده جریان خون بیشتر به محل زخم شده و به این ترتیب جریان خون باعث کاهش التهاب زخم و قرمزی پوست نیز خواهد شد.

مطالب مرتبط

مطالب پر بازدید

1 دیدگاه

  1. جای جوش های صورتمو زیر نظر دکتر محمدرضا حاجیان انجام دادم کارشون بسیار عالی بود و نتیجه داد .

دیدگاه ها بسته شده اند.

error:

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر محمد رضا حاجیان می باشد.