بهترین لیزر موی زاید اصفهان | ضخیم تر شدن موها بعد از لیزر موی زاید

ضخیم تر شدن موها بعد از استفاده از لیزر موی زاید

علت ضخیم شدن مو بعد از لیزر موهای زائد چیست ؟

در برخی موارد حذف موی زاید گزارش شده است که افراد پس از لیزر موهای زائد شاهد ضخیم تر شدن موها هستند و در نتیجه این امر بسیاری از افرادی را که قصد لیزر موهای خود را دارند، نگران کرده است. در این مقاله قصد داریم تا علت ضخیم شدن موهای زائد پس از این روش درمانی را بیان کرده و احتمال رخداد آن برای افراد مختلف را مورد بررسی قرار دهیم.

لیزر موهای زائد یکی از متدهای زیبایی است که امروزه با محبوبیت زیادی مواجه شده است. در حقیقت بسیاری از افراد به دنبال روشی هستند که به وسیله های آن بتوانند از شر موهای زائد خود خلاص شوند. لیزر موها روشی است که در موادر بسیاری موثر واقع شده و موهای زائد را تا حد زیادی کاهش داده است.

در این روش درمانی که با عنوان لیزر درمانی نیز شناخته می شود، فوتون های نور را به سمت پوست تابیده می شود که این فوتون ها سبب تضعیف فولیکول های مو شده در نتیجه سبب می شود که موهای زائد دیگر رشد نکرده و یا رشد آنها به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

علت افزایش ضخامت مو ها پس از لیزر موهای زائد چیست ؟

به طور کلی احتمال اینکه موها پس از لیزر موهای زاید ضخیم شوند، وجود دارد اما این امر به فاکتور های مختلفی بستگی دارد. طبق مطالعاتی که صورت گرفته است، افرادی که در معرض لیزر موهای زائد قرار می گیرند، ممکن است که پس از انجام لیزر، دچار افزایش جریان خون در ناحیه ی مورد نظر شوند.

این امر می تواند تا حدی سبب افزایش رشد مو ها و یا ضخیم تر شدن مو ها شود. به طور کلی ممکن است که اثر لیزر موهای زائد، مقداری انرژی به فولیکول های مو وارد کرده و این انرژی سبب ضخیم تر شدن مو شود. البته شایان ذکر است که این امر به طول موج و شدت پالس های استفاده شده در لیزر موها نیز بستگی دارد.

از طرفی میزان حساسیت فولیکول های موی افراد نیز عامل مهمی در ضخیم شدن موهای زائد است. در نتیجه بهتر است که پیش از انجام لیزر موهای زائد ، تحقیقات لازم در این زمینه را به عمل آورده و با آگاهی کافی نسبت به انجام آن اقدام کنید.

احتمال افزایش ضخامت موها پس از لیزر موهای زائد تا چه میزان است ؟

همانطور که مطرح شد در هنگام لیزر موهای زاید، لیزر ها طول موج نور را با یک رنگ خاص منتشر می کنند. هنگامی که نور حاصل از لیزر در تماس با پوست قرار می گیرد، این نور به ملانین ها یعنی رنگدانه های پوست منتقل می شود. این نور سبب می شود که بافت های مجاور و ملانین پوست گرم تر از دمای بدن شده و در نهایت به بافت های پوستی آسیب برسد.

به منظور کاهش این آسیب بهتر است که افراد پیش از لیزر موهای زائد، سطح پوست خود را از هرگونه مو اصلاح کنید. پس تراشیدن موهای سطح پوست به صورت کامل از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور کلی لیزر موها تراکم موهای زائد را کاهش داده و ضخامت آنها را کمتر میکند.

امروزه دستگاه های لیزر بسیار متنوع و با ویژگی های منحصر به فرد در بازار وجود دارند. هر کدام از این دستگاه ها برای برآورده کردن انتظارات مختلف متقاضیان لیزر مو های زائد امکانات ویژه ای در خود دارند.

بهترین لیزر موی زاید اصفهان | ضخیم تر شدن موها بعد از استفاده از لیزر موی زاید

رنگ پوست، رنگ موهای زائد و ضخامت آن ها و ناحیه ای که فرد می خواهد آن جا را لیزر کند همگی عوامل موثری هستند که پزشک متخصص با بررسی آن ها تصمیم می گیرد از چه دستگاهی برای فرد متقاضی استفاده کند.

پس ضروری است که قبل از هر چیز از تخصص و تجربه ی پزشک مورد نظر مطمئن شوید و تحقیقات لازم را انجام دهید. انتخاب یک کلینیک معتبر و با سابقه برای انجام لیزر یک گام مهم برای جلوگیری از دچار شدن به عوارض نا محدود لیزر مانند ضخیم شدن مو های زائد است.


مرکز لیزر دکتر محمدرضا حاجیان – لیزر موی زاید اصفهان 


عوامل متعددی در کاهش ضخامت و تراکم موهای زائد، دخالت دارند که از جمله ی آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رنگ و ضخامت موهای زائد تحت درمان
  • رنگ پوست بیمار
  • نوع و کیفیت دستگاه لیزر
  • صلاحیت فردی که لیزر موهای زائد را به انجام می رساند.

بنابراین در صورتی که لیزر موهای زاید ( laser hair removal ) برای افراد مختلف به صورت اصولی و طبق استاندارد ها صورت گیرد، احتمال اینکه فرد پس از لیزر موهای زائد، با موهای ضخیم تر مواجه شود، کاهش می یابد.

 

درمان‌های لیزری رفع موهای زائد

مطالب مرتبط

مطالب پر بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error:

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر محمد رضا حاجیان می باشد.