میزان موفقیت لیزر موهای زائد

میزان موفقیت لیزر موهای زائد بر پوست مردم اصفهان

میزان موفقیت لیزر موهای زائد |

سوال بسیاری از مراجعین اصفهانی عزیز این است که لیزر موهای زائد چقدر موفقیت آمیز است؟
موفقیت درمانلیزر موهای زائد به چهار عامل بستگی دارد: رنگ مو، تیپ پوستی (از نظر میزان روشن یا تیره بودن پوست)، ضخامت مو و بالاخره تعداد جلسات درمان. به طور خلاصه می توان گفت بهترین نتایج از بین بردن موهای زائد با لیزرها در افراد با تیپ های پوستی پائین و رنگ پوست روشن و موهای تیره و ضخیم به دست می آید. در افراد با تیپ پوستی تیره خطر جذب بیشتر اشعه ی لیزر توسط رنگدانه های موجود در پوست و ایجاد عوارض جانبی مثل سوختگی پوست وجود دارد. موهای سفید شده نیز فاقد ملانین بوده و اشعه ی لیزر توسط مو جذب نمی شود.


تون پوست

پزشکان برای ارزیابی تون پوست از چیزی با عنوان مقیاس فیتزپاتریک استفاده می‌کنند. مقیاس فیتزپاتریک مقیاسی است که گرایش ژنتیکی شما و اینکه پوست شما چگونه به نور خورشید واکنش نشان می‌دهد را در نظر می‌گیرد. محدوده مقیاس از نوع I تا نوع IV است. پوست نوع I شامل تیرگی بیشتری است و بنابراین رنگ آن تیره‌تر بوده و نمی‌سوزد.

متخصص از مقیاس فیتزپاتریک برای تعیین نه تنها جواب این سؤال که آیا لیزر موهای زائد برای شما مناسب است یا خیر، بلکه همچنین تعیین جواب این سوال که این روش احتمالاً چقدر مؤثر خواهد بود و چه تنظیماتی باید انجام شود، استفاده می‌کند. پوستی که نمره پایین‌تری در مقیاس فیتزپاتریک دارد، موهای تیره‌تری داشته و سریع‌ترین عکس‌العمل را به IPL و لیزر خواهد داشت. پوست نوع V از آنجا که انرژی بیشتری از نور را جذب می‌کند، نتایج قابل توجه به مراتب کمتری خواهد داشت. از آنجا که پوست نوع IV می‌تواند در اثر جذب مقدار زیادی از نور دچار سوختگی شود، برای لیزر درمانی یا IPL درمانی مو مناسب نیست.


نوع مو

دقیقاً همانگونه که تون‌های مختلف پوست بصورت متفاوت به نور پاسخ می‌دهند، رنگ‌های مختلف مو نیز نور را بصورت متفاوت جذب می‌کنند. این مورد همچنین به دلیل مقدار تیرگی (رنگدانه) موجود در پوست است. موهای سفید و خاکستری حاوی هیچ رنگدانه‌ای نیستند و موهای قرمز و بلوند دارای مقدار کمی تیرگی هستند، در حالی که پوست‌های قهوه‌ای روشن و تیره دارای مقدار خیلی بیشتری ‌تیرگی هستند.هرچه مو دارای تیرگی بیشتری باشد، از لحاظ لیزر مو بهتر است چرا که بخاطر اینکه قادر خواهد بود بیشترین انرژی نور را جذب کند. بنابراین افراد با موهای تیره‌تر نتایج بهتری را از نسبت به افرادی با موهای روشن‌تر خواهند گرفت و به تعداد درمان‌های به مراتب کمتری بمنظور گرفتن یک نتیجه یکسان نیاز خواهند داشت. متأسفانه احتمالی وجود ندارد که موهای بلوند و قرمز به مقدار کافی تحت تأثیر روش‌های از بین بردن مو بر پایه لیزر قرار بگیرد.


بهترین مرکز لیزر موهای زائد اصفهان

مطالب مرتبط

مطالب پر بازدید

error:

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر محمد رضا حاجیان می باشد.