بهترین اسکین کر اصفهان تفاوت هیدوردرمی صورت با میکرودرم ابریژن و میکرونیدلینگ

تفاوت هیدرودرمی صورت با میکرودرم ابریژن و میکرونیدلینگ

تفاوت هیدرودرمی و میکرودرم ابریژن

هیدرودرمی صورت  تقریبا مشابه میکرودرم ابریژن است و هر دو توسط متخصص پوست انجام می‌شود. در روش هیدرودرمی از این ابزار مکنده برای تمیز کردن عمقی پوست استفاده می‌شود و آلودگی‌ها را از بین می‌برد. به همین دلیل روش هیدرودرمی معمولا ملایم‌تر و تاثیرگذارتر است.

میکرودرم ابریژن فرایندی است که کمی تهاجمی است و با یک وسیله مخصوص تراشنده ، برای برداشتن پوست به منظور حذف لایه ضخیم بیرونی انجام می‌شود. وسایل مخصوص این کار، دارای قابلیت تزریق مواد مختلف از جمله انواع سرم‌ها به زیر پوست هستند که باعث می‌شود پوست شما نرم‌تر، صاف‌تر و درخشان‌تر شود.

یکی از مزیت‌هایی که میکرودرم ابریژن نسبت به هیدرودرمی دارد این است که دارای تاثیرات اثبات شده برای کاهش استرچ مارک یا ترک پوستی است. اگر دنبال روش‌های درمانی پوست برای از بین ترک پوستی هستید، میکرودرم ابریژن تاثیرگذاری بیشتری دارد.

هیدرودرمی و میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ پوست به عنوان یک روش درمانی برای تحریک ساخت کلاژن شناخته می‌شود و یکی از رایج‌ترین روش‌های غیر تهاجمی برای درمان مشکلات پوستی و جوانسازی و آبرسانی پوست است. این فرایند باعث جوان‌تر شدن پوست می‌شود و از طریق تعداد زیادی سوزن بسیار ریز انجام می‌شود. این سوزن‌ها بالاترین لایه پوست را می‌خراشند که این فرایند، پوست را وادار به کلاژن سازی می‌کند. نتیجه نهایی کار، پوستی نرم‌تر، تازه‌تر، پرتر و شاداب‌تر است.

یکی از مهم‌ترین معایب میکرونیدلینگ این است که ممکن است باعث ایجاد اسکار شود و ریسک بالای ابتلا به عفونت دارد. این کار چه در مراکز پزشکی و چه توسط وسایل خانگی انجام شود، ممکن است باعث ایجاد اسکار و جای زخم شود. البته میکرونیدلینگ برای افرادی که دارای مشکلات خاصی در پوست هستند می‌تواند کاملا مفید باشد. اگر مدت‌های مدیدی است با مشکلاتی مثل باقی ماندن جای جوش روی صورت، دست و پنجه نرم می‌کنید، میکرونیدلینگ می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

میکرونیدلینگ نباید فرایند دردناکی باشد ولی برخی از افرادی که از این روش استفاده می‌کنند، احساس سوزش و ناراحتی را در حین انجام فرایند گزارش می‌کنند. اگر آستانه تحمل درد در شما پایین است، بهتر است روش هیدرودرمی را به جای میکرونیدلینگ برای بهتر شدن اوضاع پوست، جایگزین کنید.

میکرونیدلینگ برای کسانی ایده‌آل است که جای جوش دائمی و بسیار عمیق دارند یا روی صورت آنها لک و جای زخم از مدت‌ها قبل به جا مانده است. این روش برای همه انواع پوست انجام می‌شود ولی برای کسانی که ریسک ابتلا به عفونت در آنها بالا است یا اینکه تحمل کمی در برابر درد و سوزن دارند، نباید انجام شود.


مطالب پیشنهادی :

حقایقی در مورد میکرودرم ابریژن

میکرونیدلینگ برای چه افرادی توصیه نمی شود؟


بهترین اسکین کر اصفهان هیدرودرمی و لایه برداری شیمیاییهیدرودرمی و لایه برداری شیمیایی

هم هیدرودرمی صورت و هم لایه‌برداری شیمیایی هر دو برای از بین بردن سلول‌های مرده پوست تاثیرگذار هستند. لایه‌برداری شیمیایی سطوح مختلفی دارد. از لایه‌برداری‌های سطحی گرفته تا لایه برداری‌های عمیق و همه انواع آن برای از بین بردن لایه بیرونی و مرده پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش از انواع اسیدها مثلا سالیسیلیک اسید یا آلفا هیدروکسید اسید استفاده می‌شود. برای از بین بردن خطوط باریک، چین و چروک، لکه‌های ناشی از افزایش سن و اسکارهای سطحی می‌توان از این روش استفاده کرد.

لایه‌برداری شیمیایی می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد ولی برای همه مناسب نیست. به خاطر اسیدهای مورد استفاده در این روش، به کسانی که برخی بیماری‌های خاص پوستی دارند توصیه نمی‌شود. علاوه بر این، لایه‌برداری شمیایی برای کسانی که پوست روشن‌تری دارند، تاثیرگذارتر است در حالی که هیدرودرمی صورت  برای همه انواع پوست با تناژ مختلف قابل استفاده است و به یک اندازه تاثیر دارد.

اگر در دوران بارداری و شیردهی هستید، اگر اگزما دارید، اگر مبتلا به درماتیت، رزاسه یا پسوزیاریس هستید باید از لایه‌برداری‌های شیمیایی اجتناب کنید. از طرف دیگر هیدرودرمی حتی برای کسانی که پوست‌های بسیار حساسی دارند قابل استفاده است و برای درمان رزاسه و خشکی شدید پوست، توصیه می‌شود.

لایه برداری شیمیایی به کسانی توصیه می‌شود که مشکلاتی از قبیل چین و چروک، لک‌های ناشی از افزایش سن دارند و در عین حال پوست حساس یا تیره‌رنگ ندارند. کسانی که دچار مشکلات پوستی مثل رزاسه و پسوزیاریس و سایر مشکلت مشابه هستند، باید از این روش اجتناب کنند.

مطالب مرتبط

مطالب پر بازدید

error:

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر محمد رضا حاجیان می باشد.