بهترین لیزر موی زاید اصفهان | چطور باید کرم ضدآفتاب را مصرف کرد ؟

چطور باید کرم ضدآفتاب را مصرف کرد ؟

طرز استفاده صحیح از کرم ضدآفتاب

در این بخش به نحوه صحیح استفاده از کرم ضدآفتاب می پردازیم :

  • تکانش دهید .

شاید روی محصول ننوشته باشد که قبل از مصرف تکان دهید ولی شما با این کار به پخش شدن مواد فعال درون ضد آفتاب کمک می‌کنید.

  • به اندازه استفاده کنید .

همیشه ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قبل از بیرون رفتن از خانه، پوست‌تان را به ضد آفتاب آغشته کنید. اگر می‌خواهید بدانید هر روز چقدر ضد آفتاب باید استفاده کرد، پاسخ شما اینجاست .  به اندازه یک قاشق چای‌خوری برای هر عضو یا قسمتی از بدن؛ یعنی یک قاشق چای‌خوری از لوسیون ضد آفتاب برای صورت و گردن، یک قاشق چای‌خوری برای هر بازو، یکی برای هر ران پا، یکی برای هر ساعد دست و هر ساق پا و یکی برای قسمت سینه و شکم، یکی برای پشت و پشت گردن.

اما برای اسپری ضد آفتاب، باید به اندازه‌ای استفاده کنید تا بتوانید به خوبی با دست آن را پخش کنید. از هر نوع اسپری ضد آفتابی که استفاده می‌کنید باید بعد از هر ۲ ساعت آن را تمدید کنید و البته بعد از هربار شنا کردن.

بهترین لیزر موی زاید اصفهان | ضدآفتاب

  • از اسپری ضد آفتاب با احتیاط استفاده کنید .

سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرده‌ است در حال تحقیق در مورد خطرات تنفس اسپری ضد آفتاب است. تا زمانی که تحقیقات به پایان برسد، متخصصان توصیه می‌کنند که برای کودکان از اسپری ضدآفتاب استفاده نکنید و هیچوقت محصول را مستقیم روی صورت خود اسپری نکنید. در عوض می‌توانید اسپری را کف دستتان اسپری کنید و بعد روی صورت‌ خودتان و یا بدن بچه‌ها پخش کنید. اسپری‌ها قابل اشتعال هستند، پس قبل از اینکه آن‌ها را نزدیک آتش یا حرارت کنید خشک‌شان کنید.

با توجه به وارد شدن به فصل گرما سفر به شهرهای ساحلی، توصیه می‌کنیم حتما از کرم ضد آفتاب مناسب برای خودتان و اطرافیان استفاده کنید. پوست ما خصوصا در کودکان در برابر آفتاب بسیار آسیب‌پذیر است و استفاده از کرم ضد آفتاب برای بچه‌ها مسئولیت مهم ماست. برای بزرگسالان نیز فراموش نکنید تاثیرات مضر خورشید بر پوست ممکن است بعد از چند سال در پوست ظاهر شود. پس ندیدن علائم ظاهری دلیل بر آسیب ندیدن پوست شما نیست.

نکته آخر اینکه با توجه به موارد گفته شده، از کرم ضدآفتاب با SPF 40 به بالا برای بهره‌مند شدن از حداقل SPF 30 استفاده کنید و فراموش نکنید استفاده از هر نوع کرم ضد آفتابی بهتر از بیرون رفتن بدون کرم ضد آفتاب است اما انتخاب خوب هوشمندی و اهمیت شما را می‌رساند.

 

چرا استفاده از ضدآفتاب اهمیت دارد ؟

مطالب مرتبط

مطالب پر بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error:

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر محمد رضا حاجیان می باشد.