بهترین لیزر موی زاید اصفهان | ضدآفتاب

درمان آفتاب سوختگی پوست

با آفتاب سوختگی پوست چکار کنیم ؟

با توجه به اینکه بارها به لزوم استفاده از ضد آفتاب تاکید شده اما باز هم گاهی اوقات در فصل تابستان دچار آفتاب سوختگی پوست و تیرگی می شویم که بسیار آزار دهنده هست و ممکنه تا ماهها اثرات تیرگی باقی بماند.

سفید کردن و درمان پوست افتاب سوخته

آفتاب سوختگی پوست صورت و بدن حاصل قرار گرفتن در معرض افتاب ، مشکلی است که برای هر کسی در فصل تابستان ممکن است پیش بیاید و اگر به فکر رفع آن نباشید قطعا رنگ پوست بسیار تیره و کدر خواهد شد .

در اثر آفتاب سوختگی هم لایه سطحی پوست و هم لایه داخلی پوست دچار آسیب می شود .

آسیب های ناشی از آفتاب سوختگی پوست در لایه های سطحی منجر به التهاب ، سوزش ، تاول ، لک تیرگی می شود و در لایه های داخلی منجر به ایجاد چین و چروک و پیری زودرس پوست می شود .

بهترین لیزر موی زاید اصفهان | آفتاب سوختگی پوست

گام های درمان آسیب های ناشی از آفتاب سوختگی

1 .  ابتدا بالاترین لایه قابل مشاهده پوست بازسازی می شود تا درخشش آن برگردانده شود . نقطه ها و لک های قهوه ای حذف و قوام پوست به حالت اول بازگردد .

2 .  بازسازی دومین لایه پوست و بهبود بخشیدن چروک های ریز قبل از آفتاب سوختگی

روتین مراقبتی پوست آفتاب سوخته

هر روز پوست آسیب دیده را با محصول حاوی گلیکولیک اسید % 8 و برای نواحی دیگر بدن با % 10 یا % 12 لایه برداری می شود . که باعث درخشان شدن پوست با برداشتن سلول های مرده که در اثر آفتاب کشته شده اند می شود و همچنین خطوط ریز پوست را با افزایش حجم پوست پر می کند .

در مرحله بعدی از یک انتی اکسیدان خوب به خصوص اشکال پایدار ویتامین C است . این کار باعث می شود تا آسیب های خطرناک و منفی ادامه دار آفتاب که ناشی از ایجاد رادیکال های آزاد هستند را متوقف کند .

سپس نوبت به آبرسانی پوست می شود ، زیرا آفتاب پوست را بسیار خشک و کم آب می کند برای گرفتن اطلاعات بیشتر کلیک کنید . 

استفاده از کرم ضدآفتاب

مطالب مرتبط

مطالب پر بازدید

error:

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر محمد رضا حاجیان می باشد.