بهترین اسکین کر اصفهان نشانه ها و علایم جوش صورت

نشانه ها و علایم جوش صورت

نشانه های جوش صورت 

جوش و خصوصا جوش صورت یکی از متداول ترین مشکلات پوستی در سراسر جهان است. به لحاظ توزیع سنی ، جوش بیشتر در دوران بلوغ، و زمانی که غدد چربی پوست فعال می باشند، رخ می دهد. اما احتمال وقوع آن در تمام سنین وجود دارد. این غدد، چربی تولید کرده و توسط هورمون های مردانه که (هم در مردان و هم در زنان) توسط غدد فوق کلیوی تولید می شوند، تحریک می شوند.

در حالی که با شنیدن کلمه جوش ، معمولا به یاد جوش صورت می افتیم ، حقیقت این است که این عارضه می تواند در هرجایی از بدن اتفاق بیافتد. اگرچه در بیشتر مواقع، بر روی صورت، گونه ها، گردن یا پشت، ایجاد می شود.

بروز جوش در برخی افراد به صورت ناگهانی روی می دهد. این در حالی است که برخی دیگر، ممکن است بدون وقفه با آن درگیر باشند. شدت بروز جوش و میزان پایداری آن، به فرد، ویژگی های بدن او و نحوه رفتار او با جوش هایش بستگی دارد.
برخی افراد جوش را تنها به شکل جوش های سر سفید یا سر سیاه تجربه می کنند. جوش سرسیاه، در واقع یک منفذ پوستی بسته شده است. اما بر خلاف جوش های چرکی، سرسیاه ها ملتهب و چرکین نشده و ظاهر آن به گونه ای است که گویی منفذ پوست، با کثیفی های سیاه رنگ پر شده است. از طرف دیگر، جوش های سر سفید، بر آمدگی های کوچک و سفیدی هستند که آن ها نیز مانند جوش های چرکی، ملتهب نمی شوند.

بیشتر بخوانید :  عارضه جوش صورت

بهترین اسکین کر اصفهان جوش صورت
برخی افراد نیز جوش را به شکل جوش های چرکی تجربه کنند که پر از سبوم (Sebum) بوده و اگر فشارشان دهید، می ترکند. اشخاصی که جوش های هورمونی یا شدید دارند ، ممکن است کیست های عمقی و دردناک را تجربه کنند. جوش های کیستی ممکن خیلی بزرگ شوند و در عین حال همچنان در زیر پوست بمانند . این نوع از جوش معمولا باعث ایجاد اسکار (جای زخم) می شود.
با توجه به وخامت و شدت جوش، ممکن است نشانه ها یا علائم روانی نیز برای شخص مبتلا بوجود آید. به این دلیل که جوش صورت اغلب منجر به کاهش اعتماد به نفس می گردد. افرادی که از جوش های مداوم و شدید رنج می برند، ممکن است به درمان افسردگی نیز نیاز داشته باشند.


بعد از اقدام به لیزر جای جوش چه انتظاراتی باید داشته باشیم ؟

مطالب مرتبط

مطالب پر بازدید

1 دیدگاه

  1. صورتم پر بود از جای جوش و جوش هایی که میزد با مشاوره خانم دکتر صلصالی و راه های درمانی که پیش پام گذاشتند من چند جلسه فیشال صورت هم انجام دادم الان هم جوش های صورتم کم شده و هم لک های جوش قبل محو شدن تقریبا صورتم روشن تر شده

دیدگاه ها بسته شده اند.

error:

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر محمد رضا حاجیان می باشد.