روش های پیشگیری از بروز خطوط زیر چشم

خلاص شدن از خطوط زیر چشم با بهترین روشهای پیشگیری

با افزایش سن و عواملی نظیر نور خورشید ، خطوط زیر چشم شما ایجاد می‌شود، این مسئله امری طبیعی است. پوست دور چشم حساس و ظریف است . با افزایش سن، پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد. عوامل محیطی (مانند قرار گرفتن در برابر آفتاب) در کنار عوامل ژنتیکی در ایجاد چروک و خطوط ظریف اولیه در چهره‌ی شخص نقش دارند.

در واقع، پوست دور چشم، قسمتی از پوست است که نشانه‌های اولیه‌ی افزایش سن بیشتر در آن نمایان می‌شود، زیرا نازک و حاوی رگ‌های خونی است. ایجاد خطوط زیر چشم بخشی طبیعی از افزایش سن است. اگر با دیدن این خطوط نگران شده‌اید، می‌توانید با چند روش پیشگیرانه و درمان‌های خانگی به سراغشان بروید.

علل بروز خطوط زیر چشم

متداول ترین علت خطوط و چروک های ظریف اطراف چشم، افزایش سن است، اما عوامل دیگری هم در بروز این خطوط نقش دارند که بهتر است از آنها بپرهیزید:

  • اشعه‌ی فرابنفش (UV)

اشعه‌ی فرابنفش نور آفتاب و دستگاه های سولاریوم به پوست شما آسیب می زند و موجب تخریب کلاژن پوست می شوند. کلاژن، پروتئین اصلی موجود در بافت پوست است.

کلاژن ساختار پوست را حفظ و از افتادگی و شل شدن آن جلوگیری می کند.  سازمان غذا و داروی آمریکا  (FDA)  اعلام  می‌کند اگر در برابر اشعه‌ی فرابنفش از پوست خود محافظت نکنید ، پوستتان ، زبر و چروک می‌شود.

  • سیگار کشیدن

 به غیر از افزایش سن، سیگار کشیدن هم در ایجاد خطوط زیر چشم نقش دارد. سیگار اثر مخرب رادیکال های آزاد بر پوست را تشدید می‌کند و به کلاژن و الاستین پوست آسیب می رساند.

همچنین رگ های خونی صورتتان را منقبض می کند، در خون رسانی به پوست صورت اختلال ایجاد می کند و پوست را از ویتامین A مورد نیاز آن محروم می سازد. پس، مشخص است که ترک سیگار تا چه حد از آسیب های پوستی جلوگیری می کند.

بهترین اسکین کر اصفهان | بروز خطوط زیر چشم

  • حالت‌ها و حرکت‌های تکراری چهره

حالت های چهره (نظیر لبخند، اخم، بالا انداختن ابرو) خطوط ظریفی را در چهره‌ی شما ایجاد می کنند. حتی نحوه ی خوابیدن شما نیز خطوط ظریفی را روی پوستتان ایجاد می کند، چنانچه هر شب و در طول خواب، یک قسمت از عضلات صورت خود را به سمت بالا روی بالش بگذارید، به مرور زمان، پوستتان حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد.

نتایج یک تحقیق نشان می دهد اگر به نحوی بخوابید که صورتتان روی بالش قرار بگیرد، خطوطی در زیر چشم هایتان ایجاد می شود. از بین بردن چروک و خطوط زیر چشم در خانه درمان‌های خانگی و برخی محصولات مراقبت پوست ممکن است بتوانند خطوط زیر چشم را کاهش دهند.

مطالب پیشنهادی :

مطالب مرتبط

مطالب پر بازدید

error:

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر محمد رضا حاجیان می باشد.