اثربخشی لیزر موهای زائد

اثربخشی لیزر موهای زائد و تعداد جلسات مورد نیاز 

لیزر تنها راه حذف دائمی موهای زائد است. این که لیزر رفع موهای زائد چقدر اثر بخش باشد، به دستگاه استفاده شده، رنگ پوست، صخامت‌ موها و تراکم موهای زائد شما بستگی دارد.

این موارد در جلسه اول بررسی می‌شوند و مناسب‌ترین دستگاه با پوست شما و همچنین تعداد جلسات مورد نیاز برای حذف موها به شما اعلام می‌گردد. برای این که اثر لیزر موهای زائد را بهتر درک کنید و انتظار صحیحی از این روش درمانی داشته باشید، در جدول زیر مثال‌هایی برای شما ذکر شده است.

توجه داشته باشید که اعداد ذکر شده ممکن است برای شما بیشتر یا کمتر باشد . همانطور که می‌بینید، میزان کاهش موها به تعداد جلسات و دستگاه استفاده شده بستگی دارد. مثلاً اگر تعداد جلسات درمانی با لیزر الکساندریت، از ۳ به ۴ افزایش یابد، می‌تواند تا ۳۰ درصد موهای بیشتری را حذف کند.

جدول تعداد جلسات مورد نیاز لیزر موهای زائد
جدول تعداد جلسات مورد نیاز لیزر موهای زائد

استفاده از دستگاه لیزر

 لیزر منتشر شده از دستگاه به درون پوست نفود و به رنگدانه‌های ملانین برخورد می‌کند. انرژی نورانی به گرما تبدیل شده و حرارت فولیکول‌ها تا ۶۰-۷۰ درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد. به این ترتیب فولیکول دچار آسیب شده و در ساخت مو ناتوان می‌شود.

مشکلی که در این جا وجود دارد این است که ملانین به طور طبیعی در بخش‌های دیگر پوست هم وجود دارد. به همین جهت ممکن است بافت‌های مجاور فولیکول هم آسیب ببینند.

در واقع دلیل بیشتر عوارض لیزر موهای زائد همین است. اگر اشعه‌ی لیزر به طور مداوم و بدون وقفه به پوست بتابد، بافت‌های اطراف فولیکول هم گرم شده، آسیب دیده و لک‌ها پوستی ایجاد می‌شوند.

برای حل این مشکل، مراقبت‌هایی پیش، در حین و بعد از لیزر انجام می‌شود. مثلاً دستگاه لیزر اشعه‌ی نور را قطع و وصل می‌کند یا از تکنیک‌های مختلفی برای سرد کردن بافت پوست (مثل ژل‌های سرد کننده) استفاده می‌شود.

این که یک دستگاه چقدر در تخریب انتخابی فولیکول و آسیب نزدن به بافت‌های مجاور موفق باشد، از برتری‌های آن محسوب می‌شود. به طور مثال لیزر روبی که امروزه تقریباً منسوخ شده، نیاز به تابش‌های طولانی و سرد کردن‌های بیشتری داشت. به همین جهت مثلاً لیزر موهای پشت، چند ساعت طول می‌کشید.


لیزر موهای زائد اصفهان

مطالب مرتبط

مطالب پر بازدید

error:

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر محمد رضا حاجیان می باشد.