لک دوران بارداری

نابود کردن لک های دوران بارداری

لک دوران بارداری

ملاسما یا لک حاملگی که به صورت اکتسابی است، از شایع‌ترین علل ایجاد لک‌های صورت در زنان مراجعه کننده برای درمان آن است.
دکتر محمدرضا حاجیان متخصص پوست با بیان این مطلب افزود : این لک که اغلب قهوه‌ای رنگ و اکتسابی است در زنان باردار بروز می‌کند و علت اصلی آن مشخص نیست.
ولی در بیشتر موارد ارتباط واضحی با فعالیت هورمونی فرد دارد؛ چرا که بیشتر در بارداری و با مصرف قرص‌های جلوگیری از بارداری مشاهده می‌شود.
وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه این لک‌ها می‌تواند در زنان مجرد و حتی به ندرت در مردان نیز دیده شود؛ افزود: این لک‌ها که بیشتر در گونه‌ها،پیشانی و چانه دیده می‌شوند و در افراد سبزه مشخص‌ترند .
در اثر عوامل دیگری از جمله استفاده از داروهای حساس کننده به نور آفتاب و اختلال فعالیت تیروئید یا تخمدان نیز رخ می‌دهند.

لک دوران بارداری

تیرگی یا لک پوست معمولا پس از زایمان ناپدید می‌شود

وی تصریح کرد: تیرگی یا لک پوست معمولا پس از زایمان ناپدید می‌شود اما ممکن است برای ماه‌ها یا سال‌ها باقی بمانند و یا بدون علت مشخص یا به صورت ارثی دیده شود.
دکتر محمدرضا حاجیان در پایان تاکید کرد:نقش لیزر در درمان ملاسما به اثبات نرسیده و جهت سرعت بخشیدن به روند بهبودی،لایه برداری خفیف با کمک پلینگ‌های شیمیایی سطحی انجام می‌شود که با آن فعالیت رنگدانه سازی با کمک ترکیبات بی رنگ کننده کاهش یافته و ترمیم پوست سریع‌تر می‌شود .
که این روش مطمئن‌تر و موثرتر است البته جلوگیری از تماس با نور آفتاب بهترین عامل در درمان ملاسما است و این مهم با استفاده از کرم‌های ضد آفتاب امکان پذیر است.

مطالب مرتبط

مطالب پر بازدید

error:

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر محمد رضا حاجیان می باشد.