تعداد جلسات رفع موهای زائد ناشی از PCOS | بهترین لیزر موی زاید اصفهان

تعداد جلسات رفع موهای زائد ناشی از PCOS

تعداد جلسات رفع موهای زائد ناشی از PCOS

آیا در یک جلسه می توان موهای زائد ناشی از PCOS را از بین برد؟

خیر. لیزر تنها روی فولیکول هایی اثر می گذارد که در فاز رشد چرخه ی خود هستند. هر نوبت که برای لیزر مراجعه می کنید، به طور متوسط 30 درصد از موهای شما در فاز استراحت هستند. وقتی دوباره این فولیکول ها وارد فاز رشد شده و فعال شوند، رشد می کنند و می توان درمان لیزر را آغاز کرد. لازم به ذکر است که ممکن است با گذشت زمان و در اثر تغییرات هورمونی در یک ناحیه موهای کاملاً جدیدی رشد کنند. از این رو بانوانی که به سندروم تخمدان پلی کیستیک PCOS مبتلا هستند برای تنظیم هورمون ها باید تحت نظر پزشک متخصص باشند تا رشد موهای جدید به کمترین میزان ممکن برسد. در ادامه مطلب راجب به رفع موهای زائد ناشی از PCOS بیشتر میخوانیم.

چند جلسه لیزر برای رفع موهای زائد ناشی از PCOS نیاز است؟

ویژگی هایی که بر نتیجه ی لیزر اثر می گذارند، مثل ناحیه ی تحت درمان و ویژگی های رشد مو در افراد مختلف متفاوت اند. در نتیجه نتایج آن در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و نمی توان پاسخ قطعی به این سوال داد. بر اساس تجربیات و مطالعات با یک دوره ی سه تا پنج جلسه ای لیزر مو، با دوره هر چهار هفته یک بار، نتیجه ی قابل قبولی حاصل می شود. در بعضی افراد با سه تا هشت جلسه نتیجه ی مورد نظر حاصل می شود .

آیا لیزر رفع موهای زائد ناشی از PCOS دردناک است؟

هم خیر و هم بله. اگر دستگاه لیزر مجهز به سیستم خنک کننده و حرفه ای باشد درد لیزر به شدت کاهش می یابد، اما اگر دستگاه لیزر مناسبی انتخاب نکنید و اپراتور لیزر هم تجربه کافی نداشته باشد احتمال احساس درد بسیار زیاد می شود. البته نیم ساعت قبل از جلسه لیزر از کرم بی حسی موضعی برای بیمارانی که پوست حساس یا آستانه ی تحمل درد پایین دارند استفاده می شود.

آیا لیزر موی ناحیه ی بیکینی برای بیمارانی که به سندروم تخمدان پلی کیستیک مبتلا هستند مضر است؟

لیزر موهای زائد کاملا بی خطر است. چون اشعه های لیزری نمی توانند به اندام های داخلی نفوذ کنند. بنابراین هیچ تاثیری بر تخمدان ها و باروری ندارند. به همین دلیل لیزر بیکینی برای کیست تخمدان هم ضرری ندارد. معمولا ممکن است پس از انجام لیزر، پوست نواحی تحت درمان دچار کمی قرمزی و تحریک می شود. این حالت برای چند دقیقه تا چند ساعت باقی می ماند. اگر پوست تیره دارید یا قبلا پوست خود را برنزه کرده اید، ممکن است پوستتان کمی روشن شود. این عوارض گذرا هستند و معمولا عوارض جانبی دیگر به ندرت اتفاق می افتد

آیا لازم است پیش از لیزر موهای زائد مصرف داروی خاصی را قطع کنم؟

بله. اگر داروهایی مثل تتراسایکلین یا داروی St.Hohn’s Wort مصرف می کنید، حتما باید یک تا دو هفته پیش از شروع درمان لیزر مصرف آن ها را قطع کنید. چون ممکن است این داروها پوست شما را نسبت به نور حساس تر کنند. همچنین توصیه می شود یک هفته پیش از شروع درمان لیزر، از محصولات مراقبت از پوست مانند Retin-A ،Renova یا آلى سایر اسیدهای گلیکولیک یا آلفا هیدروکسی اسید را متوقف کنید. همه این داروها پوست شما را نسبت به نور لیزر حساس تر می کنند و باعث می شوند عوارض جانبی بیشتری ایجاد شود.

 


مرکز لیزر و زیبایی دکتر محمدرضا حاجیان

لیزر موهای زاید ، لیزر جوانسازی صورت ، لیزر فراکشنال

رزرو نوبت از طریق شماره های زیر:
09130275055
03136672152

آدرس: شیخ صدوق شمالی، جنب پل هوایی میر، روبروی دبیرستان امام صادق، ساختمان ١۵٧، طبقه اول

صفحه اینستاگرام دکتر محمدرضا حاجیان لیزر موی زاید اصفهان 


بیشتر بدانید: 

نتایج لیزر برای افراد مبتلا به PCOS

کسی که جوش های ریز دارد می تواند لیزر مو انجام دهد؟

کیست تخمدان و لیزر موهای زائد

علت موثر نبودن لیزر بر موهای سفید چیست؟

آیا لیزر بر موهای قرمز تاثیر گذار است؟

مطالب مرتبط

مطالب پر بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error:

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر محمد رضا حاجیان می باشد.